2016 Rokiem Małpy

Nowy Rok

Już niebawem, 8go lutego, wejdziemy w Chiński Nowy Rok. Jest to święto ruchome, określane według kalendarza księżycowego, wypadające pomiędzy końcem stycznia, a końcem lutego. Jego data wynika z obliczeń astronomicznych i powiązana jest także z astrologią. Jest to najważniejsze święto zrówno publiczne, jak i prywatne, którego obchody ciągną się tygodniami.

Przygotowania do Nowego Roku, zwanego również Świętem Wiosny, rozpoczynają się już w miesiącu poprzwdzającym koniec starego roku. 8go dnia tegoż miesiąca rodziny przystępują do generalnych porządków, celem wygnania złych duchów, a następnie posilaja się tradycyjną słodką zupą ryżową. Dnia 23go tegoż miesiąca, odbywa się uroczyste pożegnanie domowego boga kuchni, który odchodzi, aby zdać całoroczny raport Nefrytowemu Cesarzowi. Z tej okazji wieczorem świętuje się przy słodkich potrawach, a usta posążków boga kuchni smaruje się miodem. Ten obrządek rozpoczyna okres właściwych przygotowań do świętowania początku Nowego Roku. Zakupy, prezenty, dekoracje…Punkt kulminacyjny i najważniejszy momentem to Wigilia Nowego Roku, w czasie której rodziny zbierają się przy suto zastawionych stołach, zjadając klasyczne potrawy, obdarowując się drobiazgami (słodycze, owoce, lub koperty z pieniędzmi), rozmawiając i grając w tradycyjne gry, do samego rana. Kolejne dni spędzają zaś na ulicznych paradach, pokazach sztucznych ogni i oczywiście odwiedzinach u krewnych, oraz składaniu ofiar w intencjach nadchodzącego czasu. Oficjalne obchody kończą się po dwóch tygodniach Świętem Latarni.

Rok Małpy, w jaki właśnie wkraczamy, będzie rokiem pełnym dynamizmu, dyskusji oraz wymiany idei. Małpa symbolizuje w chińskim zodiaku nieokiełznaną ciekawość świata oraz kreatywną energię. Jest znakiem poszukiwaczy i odkrywców, ale także patronem oszustów i zwinnych złodziejaszków.
Jej umysł jest wyjątkowo rewolucyjny, a przy tym charakteryzuje się niezwykłą inteligencją. Małpa może przejawiać geniusz, choć jest on często mylony ze zwyczajnym sprytem i przebiegłością.

Małpa to bardzo bystre, dowcipne i pomysłowe zwierzę. Możesz się więc spodziewać, że takie właśnie cechy będą u ciebie wzmocnione. Cechą charakterystyczną Małpy jest jej umiejętność sprytnego unikania problemów dlatego rok 2016 będzie doskonałym okresem na radzenie sobie z wszelkimi przeciwnościami losu.

Pozytywne i negatywne cechy Małpy będą zatem miały bezpośredni wpływ na wydarzenia w 2016 roku. To oznacza, że naprawdę wszystko może się zdarzyć, ponieważ Małpa jest ze swej natury nieprzewidywalna…

Rok 2016 to również rok żywiołu Ognia – pasji i energii. Ogień zwiększa poczucie własnej wartości, a co za tym idzie – podnosi pewność siebie. Człowiek jest sprawniejszy i odważniej podejmuje się nowych wyzwań. W połączeniu z energią Małpy będziemy tu więc mieli do czynienia z większą śmiałością w rozpoczynaniu wszelkich nowych inicjatyw. Im będą one ambitniejsze, tym chętniej podejmiemy się ich realizacji…

Życzę Zdrowia!

Dodaj komentarz

avatar
1000
  Subscribe  
Powiadom o