Bóle stawów, a zakwaszenie organizmu.

zakwaszenie

 

Zbliża się jesień. Pogoda coraz częściej raczy nas deszczem, a wraz z nim pojawiają się u wielu osób dolegliwości kostno-stawowe. Bóle, rwanie połączone ze skórczami mięśni, reumatyzm, osteoporoza…Źródło tego typu problemów niejednokrotnie leży w zaburzonej równowadze kwasowo-zasadowej organizmu. Jak wiemy, w naszym ciele, poza żołądkiem wypełnionym kwasami, panuje środowisko zasadowe. Aby utrzymać zdrowie i kondycję, należy zatem dbać o zachowanie odpowiedniego ph krwi. Stres, słodycze, mięso, kawa, produkty zbożowe (…), silnie zakwaszają organizm, powodując jego rozregulowanie. System z kolei, dążąc do przywrócenia równowagi, pobiera mikroelementy takie jak chociażby wapń, magnez i fosfor, w celu alkalizacji środowiska. Ubytki te, jeżeli nie są odpowiednio uzupełniane, mogą doprowadzić do odwapnienia kości, osłabienia mięśni i przyblokowania funkcji narządów wewnętrznych. Dna moczanowa, zgaga, nadciśnienie, zawroty głowy, migreny, kamica nerkowa oraz wszelkiego rodzaju problemy trawienne, to tylko niektóre z konsekwencji nadmiernego zakwaszenia organizmu. Niekorzystne środowisko sprzyja ponadto rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych, grzybów i innych pasożytów, a w efekcie prowadzi do osłabienia układu odpornościowego, infekcji i zatrucia toksynami.

W jaki sposób możemy więc dbać o utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej?

Po pierwsze starajmy się ograniczać stres. Nie jest to łatwe, ale wszelkie techniki rekompensujące codzienne napięcia, mogą okazać się pomocne.

Po drugie – dbajmy o aktywność fizyczną. Łagodne formy ćwiczeń zwiększą natlenowanie i wydolność buforową krwi, a także wesprą płuca, które, podobnie jak nerki, odgrywają istotną rolę w gospodarce kwasowo-zasadowej organizmu.

Po trzecie – przyjrzyjmy się swojej diecie. Nadmiar produktów kwasotwórczych, sól, są niezwykle niebezpieczne, jeżeli spożywane w nadmiarze i nie równoważone odpoweidnią ilością produktów zasadowych. Warzywa, owoce, oraz niektóre kasze, mają działanie alkalizujące i powinny dominować w diecie. Należy również dużo pić, aby wspomóc oczyszczanie organizmu. Dodatkowo można korzystać ze specjalnych kuracji i preparatów typu woda utleniona, czy AlkalaN, odkwaszająych oraz poprawiających ogólną kondycję ciała.

Życzę Zdrowia!

Więcej na temat odkwaszania organizmu na info@essentia-zdrowie.pl.

Dodaj komentarz

avatar
1000
  Subscribe  
Powiadom o