Co do picia latem?

Dni coraz gorętsze, a w niedzielę przywitamy lato już oficjalnie. Warto w tym okresie szczególnie zadbać o nawadnianie organizmu. Większość z nas sięga najczęściej po wody butelkowane, ale te nie zawsze gwarantują prawidłowe odżywianie płynów ustrojowych. Toksyczność plastikowych butelek, zbyt wysoka dla wielu z nas zawartość minerałów, niższe kryteria kontroli aniżeli te stawiane wodociągom – kranówie, to tylko niektóre z minusów. Uczulam jednak przede wszystkim na wody smakowe, bo te zawierają ponadto ogromne ilości cukru, co dodatkowo obciąża i niszczy organizm.

Do uzupełniania płynów proponuję dlatego przegotowaną wodę z kranu, najlepiej oczywiście filtrowaną. Około półtora litra dziennie (a w okresach wzmożonej potliwości nawet więcej), z cytrynką/limonką lub miętą, świetnie gasi pragnienie i korzystnie wpływa na zdrowie oraz samopoczucie!

Nie zapominajmy też o odpowiedniej temperaturze – wszystko co trafia do organizmu, aby zostać strawione/przyswojone, musi być najpierw podniesione przezeń do min. 36,6°C. Pijąc zimną wodę narażamy się więc na dodatkowy wysiłek, a tym samym osłabiamy…

fk3

 

 

Życzę zdrowia!

 

Dodaj komentarz

avatar
1000
  Subscribe  
Powiadom o