Dlaczego komary gryzą właśnie ciebie?…

komar

Lato w pełni – komary ruszyły. Nie każdego jednak będą atakowały z równą zawziętością. I rzeczywiście, nie jest to jedynie nasze subiektywne odczucie, one faktycznie mają swoje konkretne preferencje…

Po pierwsze – grupa krwi. Od niej bowiem zależy rodzaj zawartego białka. Grupa „0” okazuje się być tu ulubioną dla naszych małych smakoszy. Jak ją rozpoznają? Skóra wydziela związek chemiczny, różny dla każdego rodzaju krwi.

Kolejnym wabikiem jest dwutlenek węgla. Osoby otyłe, lub te wykonujące większy wysiłek fizyczny, ciężarne, będą oddychały szybciej, a więc wydalały więcej dwutlenku węgla. Do nich dlatego komary przylecą w pierwszej kolejności.

Również zapach kwasu mlekowego, mocznika i amoniaku, wyczuwalny w wydychanym powietrzu, jest dla komarów atrakcyjny. I tu znowu – osoby aktywne są bardziej narażone, szczególnie jeżeli by wziąć jeszcze pod uwagę ich, równie pociągającą bo podwyższoną, temperaturę ciała (i wilgoć potu). Kwas mlekowy wyczuwalny może być natomiast także po spożyciu bogatych w sól i potas potraw.

Podobnie zapachy kwiatowe i owocowe stanowić będą obiekt zainteresowania

Ale poza węchem również i wzrok odgrywa istotną rolę w polowaniu. Tutaj z kolei warto unikać kolorów wyrazistych, które będą wyróżniały się na tle pozostałych…

Życzę Zdrowia!

Dodaj komentarz

avatar
1000
  Subscribe  
Powiadom o