Jesienne oczyszczanie.

jesień

 

Jesień to najlepsza pora na porządki w organizmie.

Jest to niezwykle intensywny czas, w którym narządy wewnętrzne przechodzą szereg przemian, przygotowując się do wejścia w chłodniejszy okres. Wszelkiego rodzaju kuracje oczyszczające i odtruwające przyniosą tu zatem najlepsze efekty.

Poprawa samopoczucia, więcej energii i radości życia, pozbycie się zbędnych kilogramów, a także dolegliwości trawiennych, to tylko niektóre z korzyści jakie możemy osiągnąć.

Zanieczyszczony system jest bowiem jak zaniedbane mieszkanie. Przez lata korzystamy z niego, wnosimy najrozmaitsze przedmioty, bawimy się, jemy i odpoczywamy, produkując mnóstwo odpadów. Jeżeli nie usuwamy ich na bieżąco, to zaczynają narastać, mnożą się bakterie i coraz trudniej tam o swobodne poruszanie. Tak też jest z naszym ciałem. Zastanówmy się ile jedzenia przeszło przezeń w czasie całego naszego życia? Ile z tego nie zostało w pełni wykorzystane lub usunięte, a stało się toksycznym śmieciem? Ile z tych śmieci nadal, w tej czy innej formie, krąży po organizmie lub blokuje w nim przepływ, zatruwając jednocześnie jego środowisko. Środowisko, które staje się tym samym coraz korzystniejsze dla rozwoju bakterii, pasożytów i drobnoustrojów chorobotwórczych…

Oczyszczać należy więc regularnie i skutecznie! Wilgoć, śluz, resztki pożywienia, pozostałości leków, substancji chemicznych i metali ciężkich, toksyny, robaki, grzyby, drożdże, wirusy, bakterie… to wszystko i więcej obciąża nasz organizm, doprowadzając do poważnych problemów zdrowotnych, których lekarze często nie są w stanie zdiagnozować, póki nie przerodzą się one w konkretne choroby.

Również te pozornie niegroźne dolegliwości, jak bóle głowy, wzdęcia, zły nastrój, spowolnione myślenie, czy niechęć do porannego wstawania, którą traktujemy zazwyczaj po prostu w kategoriach urody przeciętnego człowieka, są również powodowane nagromadzeniem zanieczyszczeń.

Dlatego czy cierpisz z powodów wyżej wymienionych, czy cieszysz się świetną kondycją – zatroszcz się o swoje ciało i zafunduj sobie kurację oczyszczającą!

Dla jednych bedzie to deska ratunku, a dla innych profilaktyka, która zapobiegnie potencjalnym zagrożeniom.

Pamiętajmy ponadto, że tak jak nie pomalujemy ściany przed właściwym zagruntowaniem murów i nie wstawimy nowych mebli zanim nie opróżnimy mieszkania ze starych i nie wysprzątamy go, tak przyjmowanie jakichkolwiek suplementów, czy prawidłowe odżywianie, nie przyniosą pożądanych efektów, jeżeli najpierw nie przygotuje się odpowiedniego podłoża w organizmie.

Najprostszą metodą jest oczywiście dieta oczyszczająca. Dwa tygodnie na kaszy jaglanej z warzywami oraz olejem lnianym, to wersja łagodna i optymalna. Nieco intensywniejsze w działaniu są dłuższe kuracje, niekiedy przy doborze konkretniejszych, indywidualnie wyselekcjonowanych produktów, oraz wsparciu preparatów ziołowych i suplementów. Wspaniałym narzędziem, dodatkowo pobudzającym organizm do oczyszczania i regeneracji, a także wzmacniającym i regulującym jego pracę są zabiegi terapeutyczne typu Refleksologia, Masaż Limfatyczny czy Meridianowy. Natomiast podjęcie wszystkich tych działań jednocześnie i potraktowanie kuracji kompleksowo, to najlepsza technika, przynosząca pełen sukces i poprawę zdrowia. To także niezwykle skuteczna metoda dbania o jakość życia.

Życzę Zdrowia!

 

Dodaj komentarz

avatar
1000
  Subscribe  
Powiadom o