Masaż Tajski

14086680 - female receiving professional thai massage

O tym, że masaż stanowi wspaniałe narzędzie profilaktyki i lecznia już wiemy. Ci, którzy korzystają, mają też świadomość bogactwa doznań jakie dostarczają. Działanie na poziomie fizjologii oraz sensoryki jest tym, co sprawia że masaż stanowi faktyczne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z kolei różnorodność gatunków pozwala każdemu znaleźć konkretnie to, czego mu trzeba.

Mamy więc formy masażu łagodnego o delikatnym, relaksacyjnym charakterze, intensywne zabiegi z zakresu masaży leczniczych czy sportowych, oraz całą listę pomiędzy, gdzie większość stanowi dorobek starożytnych kultur. Każdemu będzie przyświecała ogólna idea wspierania pracy i energetyki ciała, ale każdy też osiągnie ten cel na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Jednym z ciekawszych gatunków masażu egzotycznego jest, wywodzący się z Tajlandii,  „nuat phaen boran”, czyli Tajska gałąź „starożytnego masażu klasycznego”.

Masaż Tajski jest typem tzw. głębokiego masażu oraz połączeniem wielu strategii terapeutycznych. Wykonywany na macie, najczęściej w ubraniu, zawiera w sobie zarówno intensywną stymulację tkanki mięśniowej, elementy akupresury, jak również strechingu. Osoba masowana przyjmuje ponadto w trakcie zabiegu wiele pozycji właściwych dla jogi, przez co nazywana jest często „jogą dla leniwych”. Terapeuta prowadzi w nich nasze ciało, dążąc do pełnego rozciągnięcia, zwiększenia zasięgu ruchów i rozluźnienia. Masażysta pracuje w trakcie terapii zarówno dłońmi, jak i łokciami, przedramionami, oraz stopami, a uciski wykonuje zgodnie z rytmem oddechu pacjenta.

Tak wszechstronne połączenie technik przynosi niebywały wręcz efekt terapeutyczny, a co więcej, odbywa się w sposób łagodny, dostarczając ulgę w miejsce dyskomfortu, charakterystycznego dla typowych masaży leczniczych. Poprawa krążenia krwi oraz limfy, lepsze dożywienie tkanki, usprawnione oczyszczanie, stymulacja układu nerwowego i narządów wewnętrznych oraz rozluźnienie, to zaledwie fizyczny aspekt „nuat phaen boran”, dodatkowo zaś, nieograniczony wręcz potencjał niesie ze sobą doświadczenie na poziomie zmysłów i relaksu…

 

Dodaj komentarz

avatar
1000
  Subscribe  
Powiadom o